Yeni Genel Sekreter Göreve Başladı

Yazdır PDF

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Daire Başkanı olarak görev yapan Ömer Özcan, Gaziantep İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine atandı. Gaziantep Valisi Sayın Erdal ATA’nın makamında görevi eski Genel Sekreter Cafer YILMAZ’dan devraldı. Devir teslim töreninden İl Genel Meclisi Başkanı M.Menderes KARADUMAN’da hazır bulundu.

 

Ömer ÖZCAN Kimdir?

1978 Gaziantep Oğuzeli doğumlu olan Ömer ÖZCAN, İlköğretimini ve ortaokulu Gaziantep'de tamamlayarak, liseyi Gümüşhane Adalet Meslek Lisesinde bitirmiştir. 1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra aynı yıl Kaymakamlık sınavını kazanarak görevine başlamıştır.

Değişik il ve ilçelerde kaymakamlık ve vali yardımcılığı görevlerini ifa eden Ömer ÖZCAN, 2010 yılında Mülkiye Müfettişliği sınavını kazanarak İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulunda Müfettiş olarak görev yapmıştır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı görevini yürütmekte iken Gaziantep İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atanmıştır.

Ankara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans programını ve İngiltere’nin Sheffield Üniversitesinde Management School Sertifika Programını bitirmiş olan Ömer ÖZCAN iyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve tek çocuk babasıdır.alt